Co byste měli vědět při výběru svatebního fotografa

Mikulovská brána

Co byste měli vědět při výběru svatebního fotografa

12.6.2017
|

Svatby jsou ideálními akcemi pro páry. Naleznete zde výbuchy radostí, plno emocí a sliby „šťastně až do smrti“. K zachycení těchto okamžiků, zkušený svatební fotograf často dává velkou prioritu zachycením každé scény, které budou stát za připomenutí. Co byste ale měli vědět při výběru svatebního fotografa? Vskutku, existuje mnoho fotografů, kteří můžou fotit Váš speciální den. Každý z nich má svůj vlastní osobitý styl, výbavu, zařízení a různé možnosti jak uspokojit i ty nejvybíravější páry.

Avšak pronájem svatebního fotografa není jednoduchým úkolem. Není to pouze o vyčlenění konkrétního fotografa, který bude sbírat náhodné záběry Vaších oblíbených svatebních scén. Měli byste také vzít na vědomí to, co je pro Vás důležité, stejně jako vykonat určitý základní průzkum o nejlepších svatebních fotografech v okolí, abyste vybrali toho správného, který splní Vaše svatební potřeby.

Existuje několik unikátních stylů, které spousta fotografů využívá při focení, dokonce začleňují i různé osobité přístupy k přeměně oslavy na grandiózní akci, která stojí za vzpomínky. Můžete si vybrat z množství stylů jako jsou třeba standardní, dokumentární, reportážní, umělecké nebo deviantní, klasický styl a mnoho dalších. Udělejte krok zpět a popřemýšlejte co doopravdy potřebujete. Zatímco profesionální svatební fotografové Vám mohou nabídnout různé nápady jak se fotograficky postavit k vzácným momentům ve Vašem životě, tak vše nakonec stejně závisí na Vás, jak chcete, aby Vaše svatba měla být zachycena.

U tradičních svatebních obřadů, se můžete rozhodnout pro klasický styl. Můžete si najmout fotografa, který se specializuje na zachycení kouzla typické pro církevní svatby. Svatby v přírodě vyžadují více umělecký nebo diletantský typ fotografií, takže by pro Vás byl pravý fotograf, který má zkušenosti s focením ve venkovním prostředí. Mějte na paměti, že místo konání svatby by nemělo mít vliv na Vaše rozhodnutí o tom, jak by měla Vaše svatba vypadat. Pokud potřebujete inspiraci, tak můžete procházet portfolia svatebních fotografů a postupně zjišťovat co Váše oko více přiláká. Jakmile určíte styl focení, tak můžete přistoupit k rozhovorům s konkrétními fotografy, kteří Vás oslovili svou tvorbou.

Fotografie svatebního fotografa a to jak jsou zpracována, rendrována, komponována a zachycena je mnohem důležitější než výbava a druh zařízení, které používá.  Mohli by vlastnit nejlepší zrcadlovku v okolí, ale to jak fotky vypadají určuje zda je jejich práce hodna Vaších peněz či ne. Ať už jsou Vaše preference jakékoliv, poraďte se svým fotografem o Vašem očekávání a nikdy neváhejte diskutovat o množství fotografií a jejích cenách. Pokud se rozhodnete o jakýkoliv styl, pamatujte, že je vždy dobré mít i fotky, které vypráví příběh Vaší svatební oslavy.