Fotografův průvodce světem

V této sekci naleznete seznam všech navštívených míst od chvíle co jsem vzal fotoaparát do ruky a začal fotit svět kolem sebe. Nejstarší fotky zasahují do období mých úplných fotografických začátků. S každou přibývající cestou se posunovaly i moje dovednosti za objektivem.

Rozdělení dle zemí

cinque-terre

Jedno z nejdramatičtějších pobřežní scenérií na této planetě je domovem pěti důmyslně konstruovaných rybářských vesnic chráněných dědictvím UNESCO. Cinque Terre není ztraceným rájem, ale upřímně řečeno, kdo o to stojí?

jordan

Kráčení ve stopách Indiana Jonese, objevování skrytých starobylých pokladů nabatejského království ukrytého ve skalách, za úzkými kaňony vedoucích přimo do srdce jordánských hor, do srdce skalního města.

japan

Cestující v Japonsku jsou vždy uchvácení kulturou, která je střídavě krásná, nepochopitelná a naprosto divná. Japonsko je oddělený svět – kulturní Galapágy, kde se daří modernímu pokroku i tradicím. Japonsko je vřelé, silné a neuvěřitelně příjemné.

london

Londýn je celý ponořený v historii. Londýnské budovy jsou nápadnými milníky v unikátní a přesvědčivé biografii města. Naleznete tu mnoho památek, ale také mnoho inovací.

madrid

Jen málo měst se může pochlubit tak čistým uměleckým rodokmenem právě jako Madrid. Mnoho umělců se sem neustále vrací. Po celá staletí španělská šlechta zasypávala nejlepší umělce chválou a bohatstvím a stejně umělecky vypadá i celé město.

sardinia

Tohle je ostrov, kde pobřeží pohání nadšení, starověk pokládá hádanky a ovce vládnou silnicím. Sardinie zaujme svým divokým interiérem, oslnivými plážemi a značnou výstředností. Lze tu objevit jedny z nejvysněnějších pláží aniž by jste opouštěli Evropu.

israel

Žádná země na světě nevyvolává takovou vášeň právě jako svatá země. Obdiv z dech beroucích krás přírodních scenérií, bájného mrtvého moře, mnohobarevného kaňonu Makhtesh Ramon a starověkého Jeruzaléma.

bavaria

Hrady z knižních příběhů, které jsou pozůstatky králů temných lesů. Cinkot kravských zvonů na rozkvetlých loukách a města opevněná za středověkými hradbami. Různorodé Bavorsko nenabízí pouze bonboniéru idýlií, ale také i nacistickou minulost skrytou v Berchtesgadenských horách.

barcelona

Pod iberským sluncem stojí okouzlující přímořské město s nekonečnou kulturou. Hluboké modré moře sekunduje sluncem zalitým plážím a vytváří spolu jemné kulisy barcelonské architektuře, která produkuje skvosty již přes 2000 let.

rumunsko

Opevněné kostely a malované kláštery stojí majestátně uprostřed nedotčené krajiny. Karpatské hory malují široký oblouk středem země, táhnoucí se od pásu exponovaných skalnatých vrcholků obklopených borovicemi až po jasně zelené louky.

norsko

Dramatičnost norského přírodního světa lze jen těžko přechválit. Neskutečně strmé fjordy zubatých pobřeží, které se zakousávají hluboko do vnitrozemí. Opěvována krása fjordů je plně zasloužená.

amsterdam

Budovy ze sedmnáctého století a sochy mimozemšťanů hulící jointy. Jen málo měst dokázalo smýchat historii s extravagantním a volnomyšlenkářským pohledem na svět. Amsterdam je zralé akorát na pouliční toulání – člověk nikdy neví, jakou šílneost potká za rohem.

new york

Když slunce pomalu zapadá za řekou Hudson, a mrakodrapy se v noci začínají rozsvěcovat, tak se New York transformuje do jednoho velkého jeviště. Známí herci míří do legendárních divadel na Broadwayi, tanečníci a muzikanti vystupují na malých i velkých scénách napříč celým městem a město zas nespí.

instanbul

Strategická lokace Istanbulu lákala mnohé armády v průběhu celé historie. Řekové, Peršané, Římané a Benátčané se střídali u kormidla tohoto města do chvíle než sem vtrhli Ottomani, kteří tento kolotoč přerušili – fyzické připomínky všech těchto období jsou rozházené po celém městě.

rome

Jen málo měst může soupeřit s úžasným římským dědictvím. V průběhu historie město hrálo významnou roli v kulturních otřesech západního světa. Výsledkem je město zaplavené nevyčíslitelnými poklady od starověku až po moderní období.

sved

Stockholm představuje lehce přístupnou krásu – lehce ji prozkoumáte a lehce si ji zamilujete. Ačkoliv se město rozkládá na 14 ostrovech a je spojená 57 mosty, tak je kompaktní a schůdná. Každá čtvrť má odlišný charakter, ale přesto je tu vše tak blízko sebe.

skotsko

Skotsko je země s vícevrstvou historií, kde každý kout krajiny je ponořený v minulosti. Stovky hradů a nepředvidatelné počasí, které vám jasně dá najevo, kde se nacházíte. Jsou zde čtyři roční období jako u nás, ale někdy se tu vystřídají i během jednoho dne.

praha

Pražský labyrint dlážděných uliček a skrytých dvorů je rájem pro bezcílného poutníka, neustále svádějící k prozkoumání dalšího kousku. Jen kousek od Staroměstského náměstí se nachází historické kaple, krásné zahrady a roztomilé kavárny. A pivo? To je světový!

osvetim

Osvětim je synonymem pro genocidu a holokaust. Více než milión Židů, mnoho Poláků, Čechů, Maďarů a Slováků zde byli zavražděni německými okupanty během druhé světové války. Obě části kempu: základní tábor Osvětim a větší tábor Birkenau jsou zachovány a přístupné pro návštěvníky, kteří si mohou připomenout temné chvíle nedávné historie.

dansko

Dánsko dlouhodobě upevňuje své místo přímo na nebo blízko vršku všech žebříčků na téma kvality životního stylu. Když se ohlídnete kolem, tak není těžké zjistit proč. Avšak před tisíciletím to byla úplně jiná básnička: Vikingové, kteří ovládali severská moře a dobývali své okolí.

brusel

Hlavní město Belgie a administrativní sídlo EU s multikultulárními kořeny. Je historický ale také moderní, byrokratický, ale také bizardní. Město plné kontrastů, kde panorama města je zároveň majestátní, nepředvidatelné a místy zchátralé.

buda

V Budapešti není všechna krása pouze darem od Boha. Lidstvo hralo důležitou roli při formování její hezké tváře. Architektonicky město představuje pokladnici s příchutí baroka, neoklasicismu, aklekticismu, secese a Art Nouveau, které uspokojí každé zvědavé oko.

monaco

Na rozloze 200 hektarů je natěsnáno město, které je druhou nejmenší zemí hned po Vatikánu. Co tomuto místu chybí ve velikosti statečně dohání svým postojem a leskem. Pompéznost a výrazný hédonismus dělají z Monaka okouzlující destinaci.

cannes

Působivost bohatství a půvabu, které vnímáte na procházce po obchodech a paláců La Croisette nemůže na turistových smyslech selhat. Obdivování vozů Ferrari a Porsche křižujících na silnicích a štíhle tvarovaných plachetnic líně se pohoupávající na hladině azurového pobřeží.

janov

Zatímco Henry James popsal Janov jako nejvíce nekoherentní město, jeho francouzský protějšek Gustav Flaubert prohlásil, že má „krásu, která rozetne duši“. Pro mně je Janov největším italským přístavem, který neskryje svůj industriální zevnějšek.

benatky

Představte si tu drzost a odvahu postavit měst z mramorových paláců na laguně. Zahradní ostrovy, akvakultura lagun, mořské speciality, které nenajdete nikde jinde, než zde – na konci všech tras lodí vezoucích exotické koření.

antibes

Se svým starým přístavem, hradbami ze 16. století a úzkými dlážděnými uličkami zdobené květinami stojí malý zázrak, který ukradl srdce tolika umělců a spisovatelů, včetně Picassa, Maxe Ernsta a Grahama Greena a dobyvatele Napoleona.

nice

Nice je neoficiálním hlaním městem azurového pobřeží a „must see“ pro každého návštěvníka jižní Francie. Najdete tu celoročně svíticí slunce a tu nejazurovější modř. Pokud opravdu chcete nasáknout atmosferou té pravé riviéry, tak nenajdete lepšího adepta.

orli

Sídlo bylo postaveno jako útočiště na vrcholku hory k 50. Hitlerovým narozeninám. Bylo potřeba kolem 3 000 pracovníků a dva roky práce k vybudování strmé 6 km dlouhé horské silnice, 124 dlouhého tunelu do nitra hory a mosazného výtahu vedoucí na úplný vrcholek…

pariz

Paříž je nadčasovým zážitkem jak pro začátečníky, tak i pro časté návštěvníky. Město okamžitě rozeznatelné pomocí svých architektonických ikon, vynikající kuchyní, uměleckými poklady a otravnými pouličními prodejci všeho možného.

bologna

Světle červené město elegance. Kolonáda má dvě různé tváře. Na jedné straně je bohaté moderní město v rytmu valčíku, exkluzivních restaurací a divadel a na straně druhé, politicky nervózní město, které hostí nejstarší světovou univerzitu a mírně opilé studenty.

Mapa všech cest

© 2020 Profesionální svatební fotograf Mikulov. svatby, události, firemní a komerční fotografie | Svatební fotografie a video. Svatby Mikulov.